25η ΜΑΡΤΙΟΥ

Τα παρακάτω θεατρικά σκηνοθετήθηκαν από την καθηγήτρια Τζουβάρα Χρυσαυγή και παρουσιάστηκαν την 25η Μαρτίου του 2017 στο σχολείο.

ΤΑ ΜΑΥΡΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ (ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ)

ΤΟ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ” (ΚΟΝΔΥΛΑΚΗΣ)

«Ο ΠΛΟΥΤΟΣ» Αριστοφάνης (διασκευή Β. Αναστασιάδης)

Ο Πλούτος, που ήταν τυφλός, ξαναβρίσκει το φως του και επιλέγει πλέον σε ποιους θα πάει. Τότε όμως τα πράγματα αλλάζουν και τίθενται διάφορα διλήμματα.

Το έργο σκηνοθέτησε η

Τζουβάρα-Πέταλη Χρυσαυγή

Παρουσιάστηκε δύο φορές: Στο φεστιβάλ του δήμου Αχαρνών και στο προαύλιο χώρο του Μουσείου των Δελφών την ημέρα των Μουσείων.

«ΙΚΕΤΙΔΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ

Το έργο σκηνοθέτησε η καθηγήτρια Τζουβάρα – Πέταλη Χρυσαυγή και παρουσιάστηκε στο αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου και στο φεστιβάλ του δήμου Αχαρνών.

«ΙΚΕΤΙΔΕΣ» ΤΟΥ ΑΙΣΧΥΛΟΥ

Το έργο σκηνοθέτησε η καθηγήτρια Οικονόμου Ειρήνη και παρουσιάστηκε στο σχολείο μας και στο φεστιβάλ του δήμου Αχαρνών.

«ΤΡΩΑΔΕΣ» ΤΟΥ ΕΥΡΙΠΙΔΗ

Το έργο παρουσιάζει την τύχη των ηττημένων μετά από έναν πόλεμο.

Το έργο σκηνοθέτησε η καθηγήτρια

Τζουβάρα – Πέταλη Χρυσαυγή

Παρουσιάστηκε στην Αίγινα στο πλαίσιο ενός προγράμματος Erasmusγια τους μετανάστες, στο φεστιβάλ του δήμου Αχαρνών και στο αρχαίο θέατρο των Δελφών.

Ένα σχόλιο